הקלה בכאבי הגזים

Click Here To Read This article in English

 

רעיון הכרית נולד כשקראתי את הספר ’"למה תינוקות בוכים?". הבנתי  את הצורך המתמשך של התינוק בחום כפי שהיה רגיל ברחם אימו, כי חום וחימום מגרים בגופו של  התינוק הפרשת אוקסיטוצין, (הורמון האהבה , המשרה בטחון ורוגע) וגורמים להורדת הרמות של הורמוני הלחץ.

בתוך הרחם נמצא העובר בסביבה חשוכה, חמימה צפופה ונטולת גירויים. ברגע הלידה הכל משתנה בבת אחת. מחשכה חמימה יוצא התינוק לאור מסנוור, אל מגע שונה, אל קולות חזקים ואל תחושות של קור ורעב. עליו ללמוד לנשום בעצמו , להפעיל את גופו ולהתרגל למרחב, כל זאת בזמן קצר ביותר. המפגש הראשוני שלו עם העולם יכול להיות חוויה מפחידה ועמוסה מאוד.
בנוסף, כשבועיים לאחר הלידה יש תינוקות שמופיעה אצלם תופעת הגזים- קוליק. לפי ההסבר המדעי ככל הנראה , כאבי הגזים נובעים מחוסר בשלות של מערכת העיכול של התינוק.
אלו כאבי בטן שתוקפים את התינוק בדרך כלל בשעות אחר הצהרים ערב, מתאפיינים בהרבה מאוד בכי, התפתלויות וסבל של התינוק וכמובן מצוקה של ההורים המרגישים חסרי אונים ותסכול , מול הכאב של תינוקם ושעות רבות של בכי בלתי פוסק.
אחת הדרכים היעילות והטבעיות להקלה בכאבי הגזים זוהי כרית חימום לתינוקות.

חום וחימום מגרים הפרשת אוקסיטוצין (הורמון האהבה המשרה בטחון ורוגע ) בגופו של התינוק וגורמים להורדת הרמות של הורמוני לחץ.

"...לפני כחודש ילדתי את גל, בתי הבכורה. שלושה ימים אחרי חוויית הלידה המטורפת והמדהימה, גיליתי את תופעת הגזים הארורה. אי אפשר לטעות בה: בכי קורע לב, פנים אדומות ורגליים מכווצות. ניסיתי חליטת תה שומר, תכשירים טבעיים, נדנודים, חיבוקים, נשיקות ומה לא, אך לצערי דבר לא עזר באופן מיידי. עד שקיבלתי לידיי את כרית החימום לתינוקות של יהודית היימן, דולה במקצועה.

כבר לא יודעים מה לעשות עם הגזים של התינוק?
אחרי סיבוב זריז של 30 שניות במיקרו, הצמדתי את הכרית החמימה על בטנה של גל, ותוך זמן קצר בהחלט, היא נרגעה ונרדמה. העברתי אותה למיטה כשהכרית על בטנה והיא המשיכה לישון בנחת..."

לחצו כאן לצפיה בכתבה מהאתר "מאקו"

 

 

 

כרית חימום לתינוקות

 

  • הקלה בכאבי הגזים
  • עזרה בהסתגלות מחוץ לרחם
  • הרגעת התינוק בתקופה הראשונה
  • חימום העריסה בזמן ההנקה והקלה במעבר לעריסה
  • טבעי , אפקטיבי ובטוח לשימוש. מעוצב ומיוצר במיוחד עבור תינוקות.


הצעות לשימוש

לחמם בין 30 שניות ל45 שניות בהתאם לעוצמת המיקרוגל לבדוק את החום ואז להניח על השכבה הראשונה של הבגדים (בין שכבות הבגדים), למניעת כאבי בטן השתמשו אחרי כל ארוחה.

ניקוי ואחסון

הכרית ניתנת לשליפה , את הכיסוי ניתן לכבס במים קרים.

לאחסון ארוך-יש לסגור את הכרית בתוך שקית ניילון אטומה במקפיא או לחמם את הכרית אחת לחודש. 

הרכב הכרית:

פשתן- הפשתן נחשב לעשיר בשומן ולכן אוצר בתוכו חום זמן רב. לפי הרפואה העממית בעל תכונות מיטיבות בעת בעיות במערכת העיכול.
לבנדר- משכך כאבי בטן, מרגיע, מחטא וקוטל חרקים.
בבונג- הרגעה כללית, הקלה על כאבי גזים וכאבי בטן.
מלח- מגן על הפשתן מפני קלקול על ידי מיקרואורגניזים, הוא עושה זאת על ידי סביבה עוינת עבורם.
הכיסוי החיצוני- 100% כותנה
השקית החיצונית- מתכלה ביולוגית בקומפוסט בתוך 90 יום, מאושר תקן EN-13432